بیمه‌ اتومبیل به دو دسته بیمه بدنه اتومبیل و بیمه شخص ثالث تقسیم میشود که در ادامه به بررسی اجمالی هر یک از اینها میپردازیم:

بیمه بدنه اتومبیل :

بیمه بدنه خودرو جبران کننده خطرات ناشی از حوادثی است که برای اتومبیل رخ می دهد و به طور معمول شامل سه خطر حادثه، آتش سوزی و سرقت کلی است؛ البته خطرات اضافی دیگری نیز از قبیل شکست شیشه به هر علت، سرقت در جا (جزئی) ، توقف در مدت تعمیر وسیله نقلیه و نوسان قیمت ها و… وجود دارد که بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه اضافی، آنها را نیز تحت پوشش بدنه اتومبیل قرار دهد.

بیمه شخص ثالث :

بیمه شخص ثالث مطابق قانون بصورت اجباری اعمال می شود. در واقع بیمه شخص ثالث, تضمینی است از سوی دارندگان وسائل نقلیه, به افراد ثالث که در صورت بروز حادثه و ایجاد خسارت مالی و یا جانی توسط بیمه گر قابل جبران خواهد بود.
منظور از شخص ثالث ، هر شخصی است که به سبب حوادث وسایل نقلیه موضوع قانون بیمه شخص ثالث دچار زیانهای بدنی و یا مالی شود به استثناء راننده مسبب حادثه .


بیمه سرنشین خودرو :

این بیمه نامه بعنوان پوشش مکمل همراه بیمه نامه های شخص ثالث و مازاد ارائه می شود و به موجب آن, افرادی که که در داخل وسیله نقلیه می باشند و طبق قانون در حوادث اتومبیل شخص ثالث محسوب نمی شوند (فقط راننده مقصر حادثه) تحت این پوشش قرار می گیرند.

به منظور خرید بیمه شخص ثالث بصورت غیر حضوری میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر و پر کردن فرم مربوطه، مدارک خود را ارسال نمایید. کارشناسان ما پس از بررسی و اعلام مبلغ حق بیمه ، مراحل صدور و ارسال بیمه نامه برای شما را انجام خواهند داد.

 

برای استعلام نرخ بیمه ثالث اینجا کلیک کنید.

برای صدور غیر حضوری بیمه ثالث اینجا کلیک کنید.

 

 

بیمه خودرو بیمه ثالث بیمه بدنه