پاسخ به چند پرسش درمورد بیمه‌های مهندسی

در ادامه مطالب قبلی پیرامون بیمه مهندسی و انواع آن، در این نوشته به چند پرسش در مورد بیمه مهندسی مخصوصا بیمه عدم النفع خواهیم پرداخت.

مبنای محاسبه حق بیمه در بیمه عدم النفع چیست؟

برای محاسبه درآمد از دست رفته ناشی از عدم کارکرد ماشین آلات، مبنا سود ناخالصی است که کارفرما در پی این مشکل از دست می دهد.

مدت پرداخت خسارت در بیمه عدم النفع از چه زمانی محاسبه می شود؟

زمان آغاز محاسبه تعداد روزها برای پرداخت خسارت از همان روزی است که ماشین دچار مشکل و شکستگی شده است.

بیمه نامه سازه های تکمیل شده چیست؟

انواع سازه هایی که عملیات اجرای آنها به اتمام رسیده است مانند سدها ، مخازن ، ساختمان ها و غیره در مقابل وقوع خسارت های ناگهانی تحت پوشش این نوع بیمه نامه قرار می گیرند.

آیا بیمه نامه آتش سوزی با بیمه نامه ریسکهای ساختمان های تکمیل شده یکی است؟

خیر، این دو بیمه نامه متفاوت هستند. بیمه نامه آتش سوزی برای سازه های تکمیل شده کافی نیست زیرا خطرهای بیمه شده در مورد ساختمانهای تکمیل شده ، وسیع تر از آتش سوزی است. مثلاً خطرهای طبیعی ازجمله خطرهای ناشی از وضعیت جغرافیائی محل در بیمه نامه های ریسک تکمل شده ساختمانی، بیمه است اما در بیمه آتش سوزی این ریسکها به صورت خطر اضافی بیمه می شوند و در واقع جزء اصلی بیمه نامه نیستند.

استثناهای بیمه ریسک‌های تکمیل‌شده ساختمانی کدامند؟

 گرچه بیمه‌ ریسک‌های تکمیل‌شده ساختمانی خطرهای معین را بیمه می‌کند ولی استثناهائی هم دارد:
هر نوع سهل‌انگاری و عمل خلاف بیمه‌گذار یا نمایندگان وی، هزینه‌های مربوط به خسارت و زیان‌های وارده به‌دلیل داشتن نقص ذاتی ، پوسیدگی وفساد تدریجی، انقباض و انبساط بر اثر تغییر دما خسارت و زیان تبعی جنگ، انرژی هسته‌ای و مواد رادیواکتیو، اعتصاب، شورش و اغتشاش.

برای پیوستن به صفحه اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید.

بیمه عدم النفع بیمه مهندسی بیمه شکست ماشین آلات بیمه سینا نمایندگی شمس

Leave a Reply