بیمه باربری چیست؟

بیمه باربری کلوز A کلوز B کلوز C
باربری

در این نوشته و چند نوشته آینده در مورد بیمه باربری و انواع آن در قالب پرسش و پاسخ صحبت خواهیم کرد.

  • به طور کلی چه نوع خطراتی تحت پوشش بیمه باربری و حمل و نقل قرار می گیرد؟

بیمه باربری در صورت خسارت به مورد بیمه در اثر بروز یکی از حوادث آتش سوزی ، انفجار، صاعقه برای وسیله حمل مورد نظر،آن را جبران می نماید.
به این معنی که به محض منعقد شدن یک قرارداد بیمه باربری، بیمه گر حداقل پوشش های بالا را تضمین می کند .البته توجه داریم که در این نوع بیمه یک سری خطرات به طور کلی قابل بیمه شدن نیستند و بیمه گر به هیچ وجه ریسک آنها را نمی پذیرد.اما یک سری از ریسک ها را می توان به عنوان خطر اضافی و با حق بیمه بیشتر در یک توافق با شرکت بیمه مذبور بیمه نمود.

  • قرارداد بیمه ای open coverچیست؟

قرارداد Open Cover نوعی قرارداد کلی بیمه برای حمل کالا در طول دوره اعلام شده بیمه‌نامه است که در آن ارزش مورد بیمه و همچنین شرایط حاکم بر هر مورد از حمل تغییر می‌کند. در این حالت بیمه‌گذار به محض انجام هر مورد حمل (و یا طبق قرارداد به صورت روزانه، هفتگی و یا …) فهرست‌های حمل، مشخصات ازرش و حق بیمه آن را اعلام و بیمه‌گر متناسب با آن الحاقیه‌ای به قرارداد کلی اضافه می‌کند. یکی از محدودیتهائی که در روش بیمه نامه با شرایط عمومی وجود دارد، این بود که بیمه گذار در ابتدا صدور بیمه نامه صدرصد حق بیمه یا درصد بالائی از حق بیمه را پرداخت می نمود ، و این خود مشکلی بود چرا که ممکن بود حملهای نهائی در ماههای دیگر حمل می‏گردید ، لذا روش دیگری مطرح گردید بنام صدور بیمه نامه یا قرارداد به روش پوشش باز

برای مطالعه مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید.

Leave a Reply